Tschirgant Sky Run, první závod v Alpách

Dobrodružství, nádherná hřebenovka, seběh přes vodopády, cíl v nekonečnu a strhlá kůže na patách.
Ultramaraton

Co to je Tschirgant Sky Run?

Tschirgant Sky Run je trailový závod, který vede skrz Tyrolské Alpy. Vybírat můžete z několika tratí – od 16 po 52 kilometrů.

Na rok 2025 je stanovené datum na 21.6.

Průběh závodu

Do tohoto závodu jsem šla už s větším očekáváním, věděla jsem, že forma je a že když se mi podařilo v dubnu vyrovnat se nejlepším běžkyním na UTVV, tak proč by to nešlo i teď a tady?

Maraton TS42 (45 km, + 2370 m)
1. žena🥇 v cíli, 7. celkové místo
čas 4:58:56

Když jsem se na závod přihlašovala, hlavou se mi honily myšlenky jako ,,Kájo, vždyť jsi v Alpách naposledy lyžovala v 7. třídě a teď tam chceš běžet závod?“🤔
Některé pasáže vypadaly na videích a na mapě fakt děsivě, že jsem se tím doma raději nechlubila. 🤫

Nejvíc jsem si užila stoupání na Tschirgant (chápej jako stoupání 1500 výškových metrů v kuse😅)
Tam jsem dohnala dvě holky, které byly přede mnou a už jsem je před sebe nepustila.

Byl to neskutečný zážitek prohánět se po hřebenovce a dívat se na ty obrovitánské hory kolem.
Jsem moc vděčná, že mi tyto zážitky moje tělo umožňuje, i když teď budu pár dní trochu bolavá, stálo to za to.🙏

Závěrem

Závod se odehrává v příjemné domácí atmosféře a můžu vám ho vřele doporučit.

Odvezla jsem si odtud krásný pocit absolutního vítězství a byla s výsledkem fakt spokojená, a to i pře ty bolavé paty, které se následně léčily několik týdnů.